Paylaş

Anasayfa

2013 yılında aktif çalışmalarına başlayan Arkeo Teknik Mimarlık Restorasyon ve Danışmanlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. yasa, yönetmelik ve ilke kararları doğrultusunda mimarlık, restorasyon ve arkeoloji alanlarında çalışma yürütmektedir.

Arkeo Teknik, kentsel sit alanlarında Bölge Koruma Kurulu onaylı mimari konut ve ticari alan projeleri, tescilli yapılarda ise rölöve, restitüsyon, restorasyon projeleri ve onaylı projelerin alanda uygulanmasını  gerçekleştirmektedir.

Arkeo Teknik, arkeolojik sit alanlarında çizim, canlandırma, restorasyon ve gerekli durumlarda rekonstrüksiyon çalışmaları, arkeolojik park projeleri ve uygulamaları, korugan projeleri ve benzeri uzmanlık gerektiren çalışmalar yürütmektedir.

Arkeo Teknik, ülkemizde müze ve üniversiteler tarafından yapılan arkeolojik kazı ve araştırmalarda ihtiyaç duyulan her türlü teknik gereksinimin ulaşılabilirliğini kolaylaştırmak için kurulmuştur. Kültürel miras çalışmalarında alanında deneyimli mimar, arkeolog, sanat tarihçi, restoratör, fotoğrafçı, marangoz ve taş ustasından oluşan ekibiyle resmi ve özel kuruluşlara hizmet vermektedir.